top of page

İmplant Tedavisi

Bir diş implantı, diş yerine bir diş veya köprüyü tutmak için çenenize yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Dental implantlar periodontal hastalık, yaralanma veya başka bir sebepten dolayı dişlerini kaybetmiş kişiler için bir seçenek olabilir.

Bir veya daha fazla diş kaybetmiş kişiler için diş implantları yedek diş işlevi görerek bu probleme etkili bir çözüm getirmektedir.


İzmir İmplant Tedavisi

İzmir’de yaşayan kişiler için de implant yaptırma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bayraklı implant hizmeti ise en çok aranan hizmetler arasındadır. Daha güzel bir görünüm ve rahat gülüşler için diş implantları idealdir. Eksik bir dişin görünüşü sizi rahatsız edebilir. Bu da özgüveninizi olumsuz etkileyebilir. İzmir implant hizmeti veren klinikler bu sorunu gidermede yardımcı olabilirler.


Dental implantlar kalıcı ve güvenlidir. Takma dişlerin aksine her zaman ağızda sıkıca kalır. Daha da önemlisi görünüm itibariyle doğal dişlerden kolayca ayırt edilemez. Tek bir diş implantı hem kaybedilen doğal dişin hem de kökünün yerini alır. Ayrıca bu yolla kemiğiniz de daha iyi korunur. İmplant işlemi eksik diş ya dişleri değiştirmek için hızlı ve güvenli bir çözüm yöntemidir. Bir diş implantı diş hekiminizin sizin için özel olarak hazırlayacağı bir yedek diştir. Böylece daha özgüvenli gülüşler için ilk adımı atabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli ekibi ile İzmir Bayraklı implant tedavisini Özel Smyrna Polikliniğinden uluslararası standartlarda alabilirsiniz.


Dental İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Ağız ve Diş Sağlığı son yıllarda en çok araştırılan konulardan birisi haline geldi. Özellikle dişleri çürümesi ve diş kaybı yaşayan kişiler sosyal ortama girdiklerinde çok fazla konuşmayı tercih etmemeye çalışıyor. Geçmişte diş kayıplarını tedavi edecek ya da alternatifi olacak bir tedavi şekli yoktu. Bugün gelişen teknoloji ile beraber kayıp ve çürümüş dişleri yenileri ile değiştirebilmek mümkün hale gelmiştir. Dental İmplant; diş köklerine uygulanan en az insanın kendi diş kökü kadar sağlam yedek diş kökleridir. Son zamanlarda birçok kişinin implant tedavisine ilgi göstermesi, bu konuda bazı bilgi eksikliklerinin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu yazımız içerisinde İzmir implant fiyatları ile beraber dental implant teknolojisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ağız ve diş sağlığında meydana gelen her değişim insanların hayatında büyük kolaylıklar meydana getirmektedir. Dental İmplant tedavisinin avantajları;

 1. Mükemmel Görünüm: İzmir implant fiyatları kısmına girmeden önce implant tedavisinin avantajları hakkında bilgi vermek istiyoruz. İmplat dişler birebir insanın kendi dişine benzer. Doğal görünüme sahip olan implant dişler kişiye mükemmel bir görünüm ve özgüven vermektedir.

 2. Akıcı Konuşma: Diş kaybı yaşayan kişiler genelde protez kullanmaktadır. Ancak; protezler ağız içerisinde sürekli kaydığı için kelimeleri doğru kullanmamanıza neden olur. İmplant dişler birebir kendi dişlerinizin bir parçası olduğu için akıcı konuşma imkânı vermektedir.

 3. Kolay Yemek Yeme: Takma dişlerde vs. yemeği çiğnerken tat alamadığınız gibi dişlerin ağız içerisinde sürekli kaydığını fark edebilirsiniz. İmplant dişler ise tamamen kendi dişinizden bir farkı olmayıp istediğiniz yiyeceği yeme kolaylığı sağlar. Üstelik kendi dişleriniz kadar sağlam oldukları da görebilirsiniz.

 4. Sağlam Diş Kökleri: Diş köklerinizi bir ağacın kökleri gibi düşünelim. Her diş kaybında doğal olarak bu köklerden de kayıp meydana gelir. Dental impplant tedavisi aldığınızda diş kökleriniz bütünü ile ele alınarak kuvvetlendirir.

 5. Özgüven: Diş kaybının insanda özgüven eksikliği meydana getirdiğinden bahsetmiştik. İmplat tedavi sayesinde sağlam dişlere sahip olan kişiler dünyaya yeniden gelmiş gibi olup özgüven dolu olmaktadırlar.

Tabi bu kadar ile sınırlı değildir. İmplant tedavisi ağız ve diş sağlığını tamamen iyileştirmekte olup tüm hayatınızı değiştiren bir teknolojidir. İzmir İmplant fiyatları konusunda bilgi edinmek isteyen kişiler Smyrna Dent ile iletişime geçebilirler. Profesyonel bir ekibe sahip olan işletme ağız ve diş sağlığı konusunda hayal ettiklerinizi yerine getiriyor.

Ağız ve diş tedavileri söz konusu olduğunda sağlığınız her şeyden önemlidir. Bu açıdan hem hijyen kurallarına tümüyle uyan hem de son teknolojileri kullanarak tedavileri en uygun şekilde gerçekleştiren bir merkezden hizmet almak büyük bir şanstır. Özel Smyrna Ağız ve Diş Polikliniği diş hekimliğinde hijyenin taşıdığı önemin farkında olarak üst düzey sterilizasyon ve dezenfeksiyon uygular. Bununla birlikte, danışmanızdan tedavi sürecinize kadar her adımda kendinizi evinizin konforunda hissedersiniz. Bunda mekân dizaynının rahatlatıcı pozitif etkisinin yanında, ekibin tümüyle ilke edindiği güler yüzlü hizmet anlayışının da etkisi vardır. İzmir implant tedavisi için doğru tercih Bayraklı’da hizmet veren Özel Smyrna Ağız ve Diş Polikliniği olacaktır. İmplant ve diğer tedavi türlerinde sizin için en uygun uygulamalar uzman hekimlerin ortak kararı ile uygulanacak, tüm süreçler sizin memnuniyetinizi önceleyerek gerçekleştirilecektir.


İmplant Nasıl Yapılır?

İşin içerisine vida aparatı girdiği için implant tedavisi birçok hastayı tedirgin etmektedir. Ancak profesyonel hekimler tarafından yapıldığında oldukça basit bir işlem olan implant tedavisi, eksik dişin köklerinin tedavi edilmesi olarak da tanımlanabilir. Tedavide da aparatı eksik diş ya da dişlerin kökünün bulunduğu çeneye takılır. Belirli bir zamandan sonra kemik yapınız implantın etrafında büyümeye başlar. Bu durum da implantın tutulmasını yardımcı olur.


İmplant tedavisinin yapımı belirli aşamalardan oluşmaktadır. Yapılacak olan diş testi ve operasyon genellikle birkaç ay içerisinde aşamalı halde gerçekleşir. Sizler için implant tedavisi nasıl gerçekleşir maddeler halinde anlattık;

 1. İmplantın tam olarak nereye yerleşeceği konusunda bir kanıya varılması gerekmektedir. Bu nedenle detaylı bir tarama ve diş röntgenlerine ihtiyacınız olacaktır.

 2. İmplantın dişlerinizi yerleştirilmesi için ufak bir operasyondan geçmeniz gerekmektedir. Bu operasyon esnasında uygulanacak anestezi sayesinde herhangi bir ağrı hissetmiyor olacaksınız.

 3. Kemiğiniz diş implantının çevresinde büyürken birkaç ay bekleme süreniz olacaktır.

 4. İmplantınız stabil hale geldiği zaman hekiminiz oluşturacak olduğu bu yeni dişler için bir temel sağlayacaktır.

 5. Belirli bir süre sonra hekiminiz yapay dişleri yapmak için ağzınızın tam bir kalıbını alacaktır.

 6. Son işlem olarak yapay dişlerinizin, oluşturmuş olan diş temelinin içerisine vidaları ekler ve yapıştırma işlemini uygular.

 7. Yavaş işleyen bir süreç olduğu için implant tedavisi yaptırırken sürekli bir şekilde diş hekimiz ile irtibat halinde kalmanız sizlere avantaj sağlayacaktır.

İmplant Tedavisi Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Geçirdiğiniz implant operasyondan sonra yüzünüzde ve diş etlerinizde morarma, şişlik ve ağrı gibi problemler yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dişlerinizde belirli kanamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dişlerinizin hızlı ve daha iyi bir şekilde iyileşmesini istiyorsanız, geçirdiğiniz operasyondan sonra yumuşak yiyecekler yemeyi tercih etmelisiniz. Operasyon geçirdikten sonra 2-3 gün ağrınız olabilir. Ancak çoğunlukla bu süreç içerisinde herhangi bir ağrı durumu hissedilmez. İmplant tedavisinde özel herhangi bir bakıma gerek duyulmamaktadır. Yapay ve doğal dişlerinizi düzenli fırçalayarak ve diş ipi kullanımı yaygın hale getirerek dişlerinizi temiz tutmanız önemlidir. Bunun yanı sıra düzenli muayene yaptırmanızda önerilmektedir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi yaptıracak olan hastaların akıllarına gelen sorulardan birisi de “İmplant tedavisi ne kadar sürer?” olmaktadır. Bu noktada implant uygulamasının süresine bakabiliriz. Bu süre kapsamında değerlendirmeye aldığımızda tedavi iki aşamadan oluşmaktadır. Tedavinin ilk aşaması toplamda yaklaşık olarak 10 – 15 dakika sürmektedir. Bunun nedeni ise her implant yerleştirme süresinin ortalama 3-4 dakika olmasıdır. Öncelikle implant çene kemiğine yerleştirilmelidir. Daha sonrasında ise yaklaşık olarak 2 ile 9 ay arasında yerleştirilen implantların çene kemiğine kaynaması ve kemik ile bütünleşmesi beklenmektedir. Bu işlemin ardından protez işler takılmaktadır ve böylelikle tedavi süreci tamamlanmaktadır.

Peki ya şartlar uygun değilse; o zaman tedavi ne kadar sürer? İmplant tedavisinin şartları karşılanmıyorsa ya da herhangi bir durumdan kaynaklı karşılanamıyorsa; tedavinin süreci ortalama 2 3ay daha uzamaktadır. Kemik miktarı implantın yapılmasına uygun olmayan hastalarda ek kemik ya da greft ile destekleme işlemleri uygulanmaktadır.

İmplant tedavisi uygulandıktan sonraki süreçte oldukça önemlidir. İmplant tedavisi yaptıran kişilerin genellikle akıllarındaki soru şu olur; “Tedaviden sonra ne kadar süre ağrı hissedeceğim?”. Bu noktada içiniz rahat olmalıdır ki implant tedavisi uygulandıktan sonra ağrı gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Lakin implant tedavisi uygulanırken hastalara anestezi vermektedir. Anestezinin etkisi geçtikten sonra birkaç gün hasta ağrı hissedebilir. Uzun ve aşamalı bir süreç olduğu için 6 hafta ile 9 aya kadar bu süreç değişim göstermektedir. Bu süreç içerisinde hissedilen sızı ve ağrılar kısa ve geçici sürelidir. Eğer şiddetli ağrılarınız var ise implant tedavinizde herhangi bir sıkıntı oluşabilir. Bu noktada tedavi uygulayan hekiminize başvurmanız önerilir.

Genellikle büyükşehirlerde implant tedavisi uygulayan profesyonel bir hekim bulmak oldukça zordur. Symrna Dent sayesinde İzmir implant yaptıracak yer aramanıza gerek kalmayacak.


İmplant Markaları Nelerdir?

Günümüzde implant sanayisi implant tedavisi ile doğru orantılı bir şekilde ilerlemektedir. İmplant sanayisinde de öncelik hastaların tedavi sürecinden memnun bir şekilde ayrılmasıdır. İmplant markalarını ele alacak olursak karşımıza birçok implant marka çeşidi çıkacaktır.


Medentika İmplant

Medentika İmplant 2005 yılında kurulmuştur. Son dönemler içerisinde özellikle Straumann implantın üst yapılarını yapması ve birlikte çalışması ile tanınıyordu. 2013 yılı içerisinde Straumann Group ailesine katıldı. Böylelikle Medentika Türkiye’ye ismini daha fazla duyurdu ve ülkenin başta gelen implant markaları arasında yerini aldı.

İmplant Direct

Köklü bir firma olarak bilinmektedir. Kaliforniya’da bulunan son teknoloji 45.000 metrelik bir tesiste İmplant Direct ürünleri üretilmektedir. Dünya çapında ortalama olarak 40’dan fazla ülkeyi ürünlerinin satışını gerçekleştirmektedir. Doğrudan Kanada, Avrupa ve Avustralya’daki ve Latin Amerika, Asya, Orta Doğu ve Rusya’daki müşteriler sayesinde dağıtım yolu ile ürünlerini satmaktadır.

Biomet3i

Özellikle Amerika kıtasında sıklıkla kullanılan implant markalarından birisi olan Biomet3i tezler ve araştırmalar doğrultusunda başarılarını fazlası İle ispatlamış bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapmış olduğu çalışmalara bakarak başarılı sonuçlar ile dünya genelinde büyük bir implant markası olarak Biomet3i nitelendirebiliriz.

Astra Teach

Bir İsveç markası olarak nitelendirilen Astra Teach Switch platformu implant tedavisi ve sanayisi arasında fazlasıyla tercih edilmektedir. Denta sektörünün önde yer alan isimleri arasındadır. Bir çok hekim tarafından da güvenle tedavilerde uygulanmaktadır.

Nobel Biocare (Branemark)

İsveç menşeli bir implant markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün dünyada çok fazla pazar alanına sahip olan Nobel Biocare (Branemark) implant sanayisine yeni ürünler eklemesin ile de markasını öne çıkarmaktadır. Atrofik dişsiz olarak bir nitelendirilen alt çenelerde geliştirilmiş yeni “all in four” sistemi sayesinde sektörün öncüsü olan firması Nobel Biocare (Branemark) güvenirliğini ve başarısını sürdürmeye devam etmektedir.

İmplance İmplant

AGS medikal doğrultusunda Trabzon’da üretimi sağlanan implanc implantlar; Amerikan onayını almış ili yerli implantlardandır. Birçok ülkeye ihtacı gerçekleştirilmektedir.

DTİ (DTİ İmplant Sistemleri)

Türkiye’de 2000 yılında kurulmuştur. İsminden söz ettiren oldukça başarılı bir implant markasıdır. Tübitak destekli olması sayesinde Türkiye’de birçok üniversite kapsamında kullanılmaktadır.

SKY (Bredent)

Dünyada önde gelen üst yapı, protez ataşmanları ve protez konularında Bredent tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanmış olan bu çalışmalar, hemen ardından bütün dünyada kısa sürede geçerliliğini ispatlamıştır. Dişsiz ağızlarda bile sunmuş olduğu yükleme olanağı sayesinde 35 dereceye kadar açılandırılabilmesinde etken sağlamaktadır.

ITI (Straummann)

İmplant sanayisinde köklü firmalar arasında yer almaktadır. İsviçre manşeili olan bir imlant markası olarak bilinmektedir.  Geliştirilen SLActive yüzeyli olan implant uygulaması ve patentleri sayesinde bütün dünyaya geçerliliğini ve kalıcılığı açıklamış olan bir implant markasıdır. Hekimlerin implant tedavisinde sıklıkla kullandığı bir markadır.

İmplantta Marka Seçimi Önemli Midir?

Her implant markasının tercih edilmek için belirli sebepleri bulunmaktadır. Bu nedenle en iyi marka şudur dememiz kesinlikle doğru olmaz. İmplant üreticileri uygulanacak olan ameliyatlara ve tedavi türlerine yönelik olarak farklı çalışmalara imza atmaktadır. Bu nedenle her marka kendi alanına göre kaliteli ürün üretimi sağlamaktadır. Bu durumun yanı sıra implant tedavisinin artması nedeni ile merdiven altında işlem yapan hekim ya da klinik sayısı gittikçe artmaktadır. Bu noktada implant tedavisinin yanı sıra implant sanayisi de merdiven altında gerçekleşmeye başlamıştır. Merdiven altında gerçekleşen implant sanayi ürünleri kesinlikle önerilmez kullanılması tavsiye edilmez. Maddi kaygılar ve ticari endişe ile yapılmış olan bu implantlar tamamen tehlike saçmaktadır. İnsan sağlığını tamamen olumsuz yönde etkileyen bu kalitesiz implant tedavileri zamanla hastada kemik erimesine ve diş kaybına yönelik benzeri rahatsızlıkları meydana getirebilmektedir. Merdiven altı olarak nitelendirilen implant üretim sonucunda çıkan ürünler ağız içerisinde kalan protez kısmı ile tamamen uyum durumunu zorlaştırıyor. İmplantta yer alan bakteriler nedeni ile diş etinde büyük problemlere yol açıyor. Bunun yanı sıra patentli ve kaliteli olmayan implant sanayi markalarının ürünleri, bir süre sonra çene kemiğinin içerisinde bir takım kırılmalara yol açıyor ve implantın tamamen sökülme işleminin uygulanması gerekiyor.


İmplant Tedavisi Fiyatları

İmplant tedavisi yaptıracak olan hastaların akıllarına sık sık gelen sorulardan birisi de “İmplant tedavisi fiyatları nedir?”. Bu konu günümüzde birçok kişi tarafından merak edilip, araştırılmaktadır. Eksik dişlerin tedavi yöntemi olarak nitelendirilen implant tedavisi, ağızda kaybedilen diş ya da dişlerde uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Doğallığa en yakın tedavi yöntemi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Hastaların implant tedavisinden aldıkları verim bu tedaviyi daha popüler hale getirmiştir. Bu nedenle de implant tedavisi fiyatları araştırılan bir konu haline gelmiştir. İmplant tedavisi aşamalı bir şekilde gerçekleştirilen bir tedavi yöntemi olduğu için fiyat skalası da bu duruma göre çok fazla değişkenlik göstermektedir. Neredeyse 20 yıla kadar dayanıklılık gösteren implant tedavisi fiyatları, tabii ki de farklı işlemleri göre pahalılık gösterebilmektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki implant tedavisi tamamen uzun ve daha bir tedavi olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle de fiyat skalasının diğer diş işlemlerinden bir tık daha pahalı olması gayet normal bir durumdur.

İmplant fiyatlarını etkileyecek belirli durumlar bulunmaktadır;

 1. Uygulanacak olan implant sayısı

 2. Kaç adet implant yapılacak olduğu tedavide fiyatın değişmesine etki eden durumlar arasında yer almaktadır.

İmplant Tedavisi Pahalı Mıdır?

İmplant tedavisinde uygulanacak olan işlemler fiyatı belirliyor diyebiliriz. Hastadan hastaya göre implant tedavisi fiyat skalası oldukça değişim gösterebilmektedir. Bu duruma örnek verecek olursak; Örneğin bir hastanın implant tedavisi görecek 5 adet dişinin olduğunu varsayalım. Farklı bir hasta gelip muayene olduğunda ise 3 adet implant tedavisi görecek dişinin olduğu tespit ediliyor. Tabii ki de bu iki hastaya verilecek olan fiyatlandırma tamamen farklı bir şekilde işliyor. Uygulanacak olan implant sayısında farklar bulunuyor. Bu nedenle 5 adet implant tedavisi görecek dişe sahip olan hastanın daha yüksek bir ücret ödeme olasılığı mevcut.

Fiyat değerlendirmesi yaparken bu tedavinin zahmetli ve uzun süren bir tedavi olduğunu da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bunun yanı sıra implant tedavisi uygulandıktan sonra uzun süreler boyunca sağlıklı dişler ile gülümseyebileceksiniz.

bottom of page