top of page

Zirkon Diş Kaplaması

Zirkonya, titanyum ailesinin bir üyesi olarak sınıflandırılan bir materyaldir.
Beyaz rengi ve ışık geçirgenliği dolayısı ile estetiktir. Dayanıklılığı ile bilinir ve diş kronlarında, özellikle de çiğnemek ve öğütmek için çok fazla güç gerektiren posterior kronlarda kullanım için ideal bir üründür.


İzmir Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi

Ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda birçok tedavi alanı söz konusudur. Diş kaplama da o alanlardan biridir. Diş kaplama için özellikle son yıllarda gelişen teknolojiler ile yeni yöntemler geliştirilmiştir. Zirkonyum diş İzmir ve çevresinde yaşayanlar için en çok aranan ve araştırılan yöntemlerden biridir. Zirkonyum diş kaplama diş yapısının doğal haline en uygun yöntemlerden biri olduğu için günümüz diş tedavi hizmetlerinde sıkça kullanılır. Diş görünümünü iyileştirme hedefiyle yapılan zirkonyum kaplama İzmir ve çevresinde birçok merkezde yapılabilir.

Zirkonya, titanyum ailesinin bir üyesi olarak sınıflandırılan bir materyaldir. Beyaz rengi ve ışık geçirgenliği dolayısı ile estetik bir görünüme sahiptir. Bu özelliği sebebiyle ağız ve diş sağlığına ilişkin tedavilerde kullanılır. Muadili olan materyallere göre dayanıklılığı ile bilinen ve diş kronlarında, özellikle de çiğnemek ve öğütmek için çok fazla güç gerektiren posterior kronlarda kullanım için ideal olan bu materyal diş kaplamada oldukça sık bir şekilde kullanılır. Metal destekli ve desteksiz olmasına göre ikiye ayrılan diş kaplamalarında zirkonyum sıklıkla tercih edilir. Doğal yapıyı koruması sebebiyle birçok hasta için zirkonyum diş kaplama tavsiye edilmektedir.

Metal kaynaklı üretilen porselene yapılar yerine dişin orijinal rengine daha yakın olan zirkonyum alaşımı, diş kaplama işlemleri için büyük avantaj sağlar. Estetik bir görünümün yanı sıra sağlamlığı ile de öne çıkan zirkonyum kaplama gerekli bakım yapıldığı takdirde uzun bir süre kullanım imkânı verir. Bu yöntem estetik olarak tercih edilen bir diş kaplama çeşididir. Hasta bu şekilde tatmin edici sonuçlar elde edecektir. Zirkonyum, ışığı doğal diş gibi yansıttığından, diş eti kenarında renk değişikliğine neden olmaz. Ayrıca diş eti çekilmesi de görülmez. Kesilen diş ile hatasız uyum sağlayacağından, kaplama altındaki dişte çürük gibi sorunlar da yaşanmaz. Malzeme rengi ağızdaki diş rengi ile aynıdır. Bundan dolayı da metal kaplamalarındakinde uygulanan renk örtücü tabakasının kullanılmasına gerek kalmaz. Kaplama yapılacak olan dişten daha az kazıma yapılarak işleme devam edilir Bu şekilde yapılan kaplamalarda, malzemenin ısı iletkenlik katsayısı düşük olduğundan sıcak – soğuk hassasiyet sorunu çok düşük oranda olabilir Zirkonyum hem diş kaplamalarında, hem de implant uygulamalarında çok tercih edilmektedir

Zirkonyum kaplama İzmir ve çevresinde bulunan bir hizmettir. Üstün kaliteli hizmet anlayışı, hasta memnuniyetini önceleyen çalışma prensibi ve alanında uzman kadrosu ile zirkonyum diş İzmir Bayraklı Özel Smyrna Ağız ve Diş Polikliniği’nde yapılabilmektedir.

bottom of page